Styrelse och kommittéer

Kontakt

Har du några frågor? Kontakta gärna oss i CISV Stockholm: 

Styrelsen 2016-2017

Ordförande: Johan Sigholm president.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Kassör: Daniele Migliore treasurer.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Sekreterare: Catharina Qvist secretary.stockholm@se.cisv.org

Övriga ledamöter:

Ingrid Fitzgerald ingrid.fitzgerald@remove-this.se.cisv.org

Margareta Norblad margareta.norblad@remove-this.se.cisv.org

Håkan Mauritzon hakan.mauritzon@remove-this.se.cisv.org

Anna Kjellson anna.kjellson@remove-this.se.cisv.org

Sandra Puig sandra.puig@remove-this.se.cisv.org

Anne Lindquist Anderberg anne.anderberg@remove-this.se.cisv.org

Sissela Sjögren sissela.sjogren@remove-this.se.cisv.org

Du kan e-posta hela styrelsen på board.list.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Kommittéer och ansvarsområden:

Village: Kajsa Olsson och Elisabeth Alströmer village.stockholm@remove-this.se.cisv.org

YM: Ingrid Fitzgerald youthmeeting.stockholm@remove-this.se.cisv.org

StepUp: Margareta Norbland och Lars Svenhage Krog stepup.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Interchange: Anne Lindquist Anderberg och Cecilia Bröms-Thell lic.stockholm@se.cisv.org

Ledarrekrytering: Thérèse Giertta Augustsson leadertraining.stockholm@remove-this.se.cisv.se

Juniorrepresentant: Sissela Sjögren boardjunior.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Risk Manager: Kristina Rubin rm.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Webmaster: Ingrid Fitzgerald webmaster.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Medlemsansvarig: Sandra Puig member.stockholm@remove-this.se.cisv.org

Praktstabskommitté: Håkan Mauritzon, Margareta Norblad, Sandra Puig, Ingrid Fitzgerald, Anna Kjellson, Henrik Olinder, Kajsa Lindgren, Karin Cosic 

Valberedning: Ann Lindgren och Henrik Olinder

Revisor och revisorsuppleant: Sanna Rue Boson och Ewa Henckel

Årsmöte 2016

Här hittar du alla handlingar från årsmötet 2016.