CISV Helsingborg - prova på läger i november!

Vill du prova CISV för en helg och se om det är något för dig - nu har du chansen!

Helgen 7-9 november är det dags för prova-på läger! Det innebär att vi ger alla som är nya och nyfikna på CISV en chans att upptäcka hur det går till på ett läger. Lägret är förstås även öppet för våra gamla medlemmar att anmäla sig till! Skulle det uppstå en situation där vi har platsbrist så kommer vi dock att prioritera de som är nya och aldrig har varit på ett läger förut.

Vi har delat upp lägret efter ålder denna gång:

7-9 nov, alltså fredag - söndag för de som är 13-15 år

8-9 nov, lördag - söndag för de som är 10-12 år

Om du är helt ny i föreningen och i åldersgruppen 13-15 så kan du också välja att anmäla dig till bara lör-sön om du vill.

Starttid kl 18 på fredagen respektive klockan 10 på lördagen. Lägret slutar sedan kl 11.00 på söndagen.

Observera att det är obligatriskt att ha deltagit på minst ett lokalt helgläger innan man kan bli aktuell för att åka iväg på något internationellt CISV-läger under 2026.

Vid eventuella frågor kontakta ylva.nordberg@cisv.se

Tags

#Helsingborg

Tid och plats

När

2025-11-07 - 18:00 - 2025-11-09 - 11:00

Sista anmälningsdatum

2025-10-31

Anmäl dig
Sitemap
Close

Sök